ul. Armii Poznań 93A, Luboń k. Poznania

Deska tarasowa kompozytowa LUNA – doskonałe połączenie natury i technologii

Kolekcja desek kompozytowych  LUNA stwarza nowe możliwości przy budowie pięknego tarasu, który będzie zarazem bardzo łatwy w utrzymaniu.

 

Budowa  deski tarasowej LUNA

LUNA jest wyprodukowana z włókien bambusowych (trwały i szybko odnawialny naturalny surowiec drzewny), tworzyw sztucznych oraz substancji uszlachetniających, łącząc najlepsze właściwości każdego z tych komponentów i uzyskując optymalne parametry użytkowania. W efekcie powstaje wytrzymała, odporna na działanie czynników atmosferycznych deska tarasowa, która nie ulega biodegradacji.

 

Cechy kompozytowych desek LUNA

 

 

     
15 lat gwarancji Certyfikat FSC® Czterostronne wykończenie desek
(szlifowane dwie strony + boki)
     
Modne wzornictwo i kolorystyka Aprobata Techniczna ITB
oraz atest higieniczny PZH
Antypoślizgowa powierzchnia
 
Odporność na promieniowanie UV
oraz zmienne warunki atmosferyczne
Nie wymaga konserwacji i malowania

 

Kolorystyka  deski tarasowej LUNA

W ofercie znajdują się naturalnie piękne odcienie deski tarasowej: antracyt, szary, brąz, ciemny brąz. Jeżeli jesteśmy miłośnikami niezmiennie modnego stylu skandynawskiego, który z wnętrz przenosi się także do ogrodów, na pewno przypadnie nam do gustu LUNA w modnych odcieniach szarości. Jej kolor doskonale prezentuje się w otoczeniu białych, szarych i grafitowych mebli ogrodowych oraz dodatków charakterystycznych dla konwencji EKO – lnianych poduszek, wiklinowych dekoracji i zróżnicowanej roślinności – zarówno kwiatów doniczkowych, jak i tych upiększających przydomowe rabaty. Natomiast brązowy kolor desek, zbliżony nieco do drewna teakowego, dobrze skomponuje się z tradycyjnymi elementami wyposażenia ogrodowej przestrzeni. Z rattanowymi lub drewnianymi meblami stworzy kompozycję spójną i harmonijną, natomiast osoby preferujące odważniejsze zestawienia, skontrastują nasyconą barwę desek LUNA z kompletem wypoczynkowym wykończonym w białym odcieniu.

Kolor kompozytu, w przeciwieństwie do tarasów z drewna naturalnego, z upływem czasu zmienia się tylko nieznacznie, a zachowanie wysokich parametrów technicznych materiału potwierdzone jest 10-letnią gwarancją Producenta.

 

Chwila wytchnienia w plenerze to coś, na co mamy nadzieję projektując przydomowy taras. Aby móc prawdziwie się zrelaksować przestrzeń ta musi być nie tylko piękna, ale i praktyczna. Dlatego atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych materiałów takich jak deski z litego drewna czy płytki, stały się deski kompozytowe. Liczba dostępnych wariantów pozwoli nadać przydomowej przestrzeni wymarzony styl. Ciekawym rozwiązaniem może być deska tarasowa kompozytowa 25 na 150.

 

Deska tarasowa kompozytowa 25 na 150 czyli wybór optymalny

Deski tarasowe kompozytowe, które łączą w sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność, są produkowane w różnych rozmiarach i odcieniach. Te najlepsze na taras powinny mieć grubość od 2 do 3 centymetrów. Zasada jest prosta – im deska jest grubsza, tym ma większą wytrzymałość. To ważne gdy na naszym tarasie pojawią się ciężkie kamienne donice, grill, zestaw mebli, a do tego często odwiedzać nas będą spore grupy znajomych.

Dużo większą rozpiętość mamy gdy mówimy o ich szerokości. Tu rozmiary wahają się od 9 do 16 cm, choć najpopularniejsze to 12, 13, 14 i 15 centymetrów. Ta konkretna deska tarasowa – kompozytowa 25 na 150 Luna – występuje w trzech długościach 2,4 metra, a także 3 i 4 metry.

 

Właściwości deski kompozytowej LUNA

Poza ciekawą kolorystyką, kolekcja desek kompozytowych LUNA wyróżnia się także charakterystycznym jednolitym rysunkiem – jest pozbawiona sęków i spękań, a ich gęste wzdłużne ryflowania nadają całości harmonijnego, wyważonego charakteru, pełniąc jednocześnie funkcję antypoślizgową.

LUNA jest odporny na ścieranie i działanie zewnętrznych sił mechanicznych; nie ulega czynnikom atmosferycznym ani biologicznym, jest więc niepodatny na ingerencję insektów oraz pleśni. Co istotne, deski kompozytowe są całkowicie odporne na działanie wody, mogą więc być z powodzeniem stosowane na niezadaszonych tarasach, w okolicach oczek wodnych oraz basenów.

Co może być równie istotne dla osób, którym bliskie jest dobro środowiska, deski kompozytowe DLH dzięki zawartości naturalnych surowców mogą być w 100% poddane procesowi recyklingu, a wchodzące w skład produktu włókna bambusowe są najszybciej odnawialnym surowcem, którego wycinka nie powoduje zaburzeń ekosystemu.

 

Akcesoria do desek  tarasowych LUNA

Dodatkowo w kolekcji desek tarasowych LUNA dostępne są komplementarne akcesoria do montażu w odpowiadającej klientowi kolorystyce oraz sztachety kompozytowe, pozwalające na harmonijne dopasowanie ogrodzenia do estetyki przestrzeni przydomowej. Pielęgnacja i ochrona desek kompozytowych Luna

 

Pielęgnacja i ochrona kompozytowych desek  LUNA

Kompozyt nie wymaga stosowania środków konserwujących, nie trzeba impregnować olejem ani malować farbą, jednakże trzeba pamiętać o regularnym sprzątaniu tarasu.

Plamy po wodzie

Na zamontowanym tarasie mogą pojawić się plamy przy wysychaniu wody po deszczu. Jest to naturalny i krótkotrwały proces, który powinien zniknąć po około 1- 2 miesiącach. Plamy te mogą być usunięte z powierzchni desek za pomocą wełny stalowej.

Brud, błoto, piasek

Należy chronić taras przed zbieraniem się brudu (piasku, liści, błota, pyłków, itd.). Stała pielęgnacja tarasu polega na usuwaniu zanieczyszczeń (piasku, liści, błota) przy użyciu szczotki oraz wody. Na deskach może pojawić się warstwa pleśniowa (wynikająca z zastosowania naturalnych surowców). Warstwa ta nie wnika w strukturę produktu i jest łatwa do usunięcia.

Zarysowania, plamy z oleju, alkoholu, papierosów oraz inne plamy trudne do usunięcia

Plamy i zarysowania spróbować delikatnie usunąć za pomocą wełny stalowej i papieru ściernego Następnie taras zamieść oraz umyć za pomocą wody. W celu określenia czy metoda/produkt do czyszczenia/usunięcia plam nie spowoduje niepożądanych uszkodzeń lub zmian kolorystycznych zalecane jest wykonanie prób.

 

Gwarancja

Deska tarasowa WPC posiada gwarancję obejmującą wszelkie wady produkcyjne, w tym silne rozwarstwienie, pękanie, gnicie, korozję, szkody wyrządzone przez insekty i atak grzybów. Gwarancja obowiązuje przez okres 15 lat na gnicie i butwienie oraz 5 lat na właściwości mechaniczne od daty zakupu. Gwarancja nie będzie obowiązywać w przypadku niepoprawnego montażu. Gwarancją nie są objęte problemy zaistniałe w trakcie transportu, wady powstałe na skutek błędnego montażu, niewłaściwego stosowanie oraz nieodpowiedniej pielęgnacji deski tarasowej a także minimalne różnice kolorystyczne, odbarwienia, przebarwienia, lekkie zdeformowania oraz rozszerzenie/kurczenie się desek. Gwarancja nie obejmuje nieprawidłowego zastosowania niezgodnego z właściwościami produktów WPC.

Kontakt
1
Jesteś zainteresowany? Zadzwoń!
ul. Armii poznań 93a
62-030 Luboń
biuro@pergole-poznan.pl

    Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

    Privacy Preferences
    Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.