Skip to main content

Ogród lub taras mogą stać się prawdziwą oazą spokoju i wytchnienia. Dzięki pergolom stworzysz przestrzeń, w której wypoczniesz po pracy i spotkasz się w weekend z rodziną. Bez względu na to, czy na dworze jest bardzo gorąco, czy zaczynają się pierwsze jesienne chłody – odpowiednio dobrane pergole pozwolą Ci cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konstrukcji? Podpowiadają znawcy tematu z Poznania. Sprawdź!

Ochrona przed deszczem i słońcem

Szukając osłony przeciwsłonecznej, zwróć uwagę także na to, czy konstrukcja zabezpiecza również przed deszczem. W ten sposób zainwestujesz raz, a zyskasz przestrzeń, w której możesz wypocząć na świeżym powietrzu, zarówno w razie upału, jak i gorszej pogody. W piękne dni mogą zdarzyć się lekkie opady. Aby nie zepsuły one przyjemności z czasu spędzanego wspólnie w ogrodzie lub, co gorsza, nie przerwały ważnego wydarzenia czy imprezy – wybierz pergolę z odpowiedniego materiału. Ekstrudowane profile aluminiowe oraz stal nierdzewna to solidne rozwiązania, które zapewnią trwałość i odporność na wilgoć.

Ponadto sprawdź, czy konstrukcja ma wmontowany inteligentny system do odprowadzania wody. Jeśli dodasz do tego ścianki boczne, zyskasz miejsce całkowicie zabezpieczone nawet przed silnym deszczem. Współczesne pergole ogrodowe i tarasowe mogą mieć zarówno miękkie, jak i twarde zadaszenie, aby całkowicie chronić Cię przed słońcem i opadami. Przykładem na dobry i trwały system przeciwsłoneczny pergoli materiałowej są modele Selt SOLID i Hella Sintesi.

Hard czy soft top?

Rodzaj zadaszenia to kwestia gustu. Miękki dach schowasz wygodnie przy użyciu pilota, a lamele w twardych konstrukcjach zamkniesz lub otworzysz równie prosto. Główna różnica polega na tym, że konstrukcja typu hard top umożliwia sprawniejszą cyrkulację powietrza oraz daje większe możliwości kontroli przepuszczanych promieni słonecznych. Jeśli decydujesz się na sztywne pióra, koniecznie sprawdź, jaki jest zakres obrotu elementów dachu oraz z czego są one wykonane. Odpowiednio zabezpieczona stal i profile ekstrudowane to najlepszy z możliwych wyborów.

Łatwa rozbudowa i montaż

Zwróć uwagę, czy konstrukcje zadaszeń tarasowych, które wybrałeś, można rozbudowywać. Dobre pergole mają możliwość dodania modułu lub dodatkowych elementów. Wbudowując ściany typu „SLIDE” lub pionowe osłony, otrzymasz przytulną i kameralną przestrzeń do wypoczynku. Nawet jeśli zaczniesz od niewielkiej pergoli, z czasem będziesz mógł ją powiększyć, a nawet mieć kompletną zabudowę tarasu. Przykładowo – system przeciwsłoneczny lamelowy Hella Ventur ma opcję zamontowania zaciemnienia SIDE i SIDE M. Dzięki temu tworzy się zamknięta przestrzeń – w pełni ochroniona przed słońcem i wiatrem.

Akcesoria oraz design

Gdy już zdecydowałeś, jaki rodzaj dachu i zabudowy (wolnostojąca, przyścienna lub narożnikowa) Cię interesuje, czas pomyśleć nad detalami. Proponowane przez nas systemy przeciwsłoneczne to nie tylko niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. To także ozdoba i gustowny element, który dodaje każdemu tarasowi i ogrodowi klasy. Dlatego oprócz parametrów technicznych, liczy się to, jak bardzo możesz spersonalizować swoją wodoodporną pergolę. Jeśli oczami wyobraźni widzisz siebie z rodziną lub przyjaciółmi wieczorem pod pięknie oświetloną pergolą, postaw na konstrukcję, która umożliwia zastosowania nowoczesnych świetlówek LED. Pamiętaj, że dobry system przeciwsłoneczny możesz dobrać pod kątem koloru konstrukcji oraz zadaszenia.

Podsumowanie

Zwróć uwagę na design i kieruj się swoim gustem. A jeśli masz wątpliwości co do tego, jaka osłona przeciwsłoneczna tarasowa lub ogrodowa sprawdzi się najlepiej na Twojej działce czy w domu – poradź się fachowców. W naszym biurze w Luboniu chętnie doradzimy, przyjedziemy także do Poznania oraz w inne miejsca, aby zrealizować dla Ciebie piękny i funkcjonalny projekt.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, której specjalnością są pergole, markizy oraz inne systemy przeciwsłoneczne – skontaktuj się z nami! Od lat montujemy zachwycające konstrukcje, które zarówno chronią, jak i zdobią. Zapraszamy!