Skip to main content

Potrzebujesz trochę cienia wokół domu, ale przebudowa tarasu, czy całego ogrodu nie wchodzi w grę? Markiza balkonowa to rozwiązanie dla Ciebie. Odmieni ona wygląd budynku i zapewni nieco ochłody w upalne dni. Jej montaż nie jest trudny, ale warto się do niego dobrze przygotować.

Czy trzeba mieć duży ogród, by pozwolić sobie na estetycznie wyglądający taras? Nie! Wystarczy zwyczajny balkon, by stworzyć miejsce wypoczynku, w którym komfortowo spędzisz czas. Taką możliwość oferują markizy ogrodowe, które są coraz popularniejsze w Poznaniu. Jest to spowodowane niezwykłą wygodą, jaką dają te systemy przeciwsłoneczne. My nadążamy za tym trendem! W ofercie mamy produkty, z którymi zaprojektujesz nową aranżację swojej przydomowej oazy. Możesz też skorzystać z naszej pomocy, zlecając montaż lub czytając ten krótki poradnik przedstawiający jak samodzielnie zamontować markizę.

Systemy przeciwsłoneczne odgrywają istotną rolę, zmieniając termiczne właściwości budynku. Dzięki dobrze dobranej pergoli połączonej z markizą osłonisz swój dom przed nadmierną ekspozycją na wiatr, mróz, a także słońce. Prawidłowo ulokowane obniżają temperaturę wewnątrz mieszkania latem oraz chronią przed szybkim wychładzaniem pomieszczeń zimą. Na balkon czy przez okna nie zaglądają też ciekawscy sąsiedzi i przechodnie.

Markiza balkonowa — montaż krok po kroku

Czy wiesz już, gdzie zostanie przytwierdzona Twoja markiza? Na balkonie czy na tarasie? Niezależnie od tego stanie się częścią elewacji. Zleć nam pobranie wymiarów przed wykonaniem osłony, aby mieć pewność, że będzie ona zajmować dokładnie taką przestrzeń, jaką sobie życzysz.

Zanim przystąpisz do prac montażowych, zbadaj miejsce i oceń, który ze sposobów mocowania będzie najbardziej odpowiedni w przypadku Twojego domu:

  • do ściany,
  • od spodu balkonu znajdującego się nad Twoim tarasem,
  • do krokwi dachowych.

Jeśli uważasz, że ściana jest najlepszym miejscem do wykonania montażu, upewnij się, czy nie jest ocieplona. Nigdy nie mocuj markizy do ocieplenia, gdyż grozi to jego spękaniem i zmniejsza trwałość konstrukcji. Jest też zwyczajnie niebezpieczne w przypadku mocnego wiatru. Usuń więc fragmenty styropianu o rozmiarze niezbędnym do umieszczenia kotew mocujących. To jeden z warunków gwarantujących solidne przytwierdzenie markizy do ściany. Powstały ubytek w ociepleniu przykryjesz np. siatką z włókna szklanego i szpachlą.

Unikaj stosowania korków rozporowych oraz kołków dystansowych z drewna – nie są tak trwałe, jak stalowe kotwy i łatwo ulegną zniszczeniu, czy to z upływem czasu, czy to w trakcie gwałtownej wichury. Prawdopodobnie będzie potrzebne dodatkowe wzmocnienie specjalnym klejem. Są to ogólne zasady montażu markiz balkonowych — w przypadkach poszczególnych modeli mogą się one różnić od siebie. Najlepiej, gdy cały proces zlecisz specjalistom. Dzięki temu zyskasz pewność i gwarancję co do trwałości i jakości wykonania.

Markizy ogrodowe — zabawa światłem i cieniem

Spędzając czas w ogrodzie, powinieneś pamiętać, by co jakiś czas usiąść w cieniu i napić się wody. Nie zawsze jednak możesz sobie pozwolić na zasadzenie dużego drzewa, dającego wymarzoną ochłodę. Alternatywą może być nowoczesna pergola lub markiza balkonowa. Nawet niewielkie ogródki mogą zostać fantazyjnie zagospodarowane właśnie za pomocą jednej z wymienionych konstrukcji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby obie osłony znalazły się na Twoim podwórku i ścianie domu.

Zaletą markiz jest ich ruchomość. Możesz zwijać i rozwijać je dowolnie, zależnie od pory dnia czy pogody. W słoneczne, lecz wietrzne południe ochronisz się od nieprzyjemnych podmuchów, a gdy temperatura zacznie Ci doskwierać, odpoczniesz w zacienionym i przewiewnym miejscu. Przy użyciu pergoli z markizą wydzielisz strefy w swoim ogrodzie i stworzysz bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci.

Stwórz swoją nową przestrzeń do relaksu i ciesz się dobrym samopoczuciem całej rodziny. Osłona przeciwsłoneczna na balkonie to sposób na odświeżenie wyglądu domu oraz regulację temperatury wewnątrz i na zewnątrz. Jej samodzielny montaż nie jest trudny, ale powinien być wykonany solidnie. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z mocowaniem – skontaktuj się z nami!