Skip to main content
[vc_single_image image=”29830″ img_size=”1000×200″ alignment=”center” css=”.vc_custom_1604052972574{margin-top: 10px !important;margin-right: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

W tym artykule przedstawiamy refleksole, które pod wieloma względami wyróżniają się wśród osłon okiennych. Dowiedz się, jak są skonstruowane, gdzie można je stosować i przede wszystkim, dlaczego opłaca się to robić. Okazuje się, że istnieje sporo praktycznych korzyści płynących z tego wyboru!

Refleksole – definicja, synonimy, działanie, zastosowanie

Jak już zasugerowaliśmy we wstępie, refleksola jest rodzajem osłony okiennej, znanej także pod nazwami:

  • rolety screen,
  • rolety zaciemniającej.

Jej zasadnicza konstrukcja jest wykonywana zazwyczaj z solidnego aluminium (rama, prowadnice, kaseta), z kolei syntetyczne materiały odznaczają się połączeniem estetyki i trwałości (mowa m.in. o Polyscreen czy HIGH-T-TEX).

Co szczególnie interesujące, refleksole można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Spotyka się je zamontowane w orientacji pionowej, ale też poziomej w zależności od konkretnych potrzeb. A te determinuje zazwyczaj to, co kryje się za wybranym przeszkleniem.

  • Jeżeli montujesz roletę screen na zewnątrz, to z wewnątrz nadal cieszysz się dobrą widocznością, a przy tym chronisz się przed ostrym słońcem i związanym z jego promieniami ciepłem.
  • Refleksola zamontowana od wewnątrz jest z kolei gwarancją pełnego zaciemnienia, co świetnie sprawdza się np. przy okazji seansów filmowych lub w sytuacjach wymagających pełnej dyskrecji oraz poczucia intymności.

5 najważniejszych korzyści zastosowania refleksoli

Poniżej znajdziesz subiektywny zbiór najważniejszych korzyści, które płyną z wyboru refleksoli zamiast standardowych rolet czy żaluzji.

1. Szerokie spektrum zastosowań

Ponieważ refleksole doskonale sprawdzają się do dużych przeszkleń, znajdują wiele zastosowań w:

  • handlu,
  • gastronomii i hotelarstwie,
  • budownictwie mieszkaniowym,
  • obiektach użyteczności publicznej,
  • biurowcach,
  • obiektach akademickich.

Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i generowanym przez Słońce ciepłem, warto rozważyć zastosowanie zewnętrznych rolet typu screen. Są one również doskonałym wyborem do wnętrz sal kinowych czy wykładowych, w których nie brakuje sytuacji wymagających kompletnego zaciemnienia. Zwykłe rolety go nie zapewniają.

2. Prosta, wygodna obsługa

Istnieją refleksole sterowane ręcznie, ale dużym zainteresowaniem cieszą się także te elektryczne, uruchamiane na pilota lub przełącznikiem. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele można podpiąć do systemu inteligentnych domów i zautomatyzować ich działanie dla jeszcze większego komfortu. Zasadniczo z obsługą tego elementu wyposażenia nie powinien mieć problemu żaden domownik, pracownik czy użytkownik wnętrza.

3. Wysoki poziom estetyczny

Dzięki stosowaniu wysokojakościowych tkanin syntetycznych, a także kreatywności projektantów dostępne na polskim rynku refleksole cieszą się opinią estetycznych. Rzeczywiście, są na tyle różnorodne pod kątem kolorystyki, że finalnie praktycznie każdy jest w stanie znaleźć model odpowiedni do charakteru i stylu wnętrza lub elewacji.

4. Ochrona przed UV i upałem

Nie trzeba przekonywać, że letnie upały potrafią uprzykrzyć życie, nie pozwalając prawdziwie odpocząć ani pracować na 100% możliwości. Inwestycja w system klimatyzacji jest kosztowna i zabiera czas, a na dodatek trudno nazwać ją ekologiczną. Tymczasem refleksole zawieszone po zewnętrznej stronie przeszklenia nie zaciemniają wnętrza budynku, a zabezpieczają przed intensywnymi promieniami ultrafioletowymi i wzrostem temperatury.

5. Wysoki komfort dla użytkowników

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na refleksole wewnętrzne, czy zewnętrzne, w obu przypadkach otrzymujesz praktyczne korzyści. Uzyskujesz efekt, na którym Ci zależy. A jest to na tyle proste i wygodne, że nawet czyszczenie materiału nie wymaga stosowania specjalistycznej chemii czy dodatkowych urządzeń. Rolety screen są bowiem łatwe do utrzymywania w czystości.

Podsumowanie

Jak widać, omawiane systemy przeciwsłoneczne mają wiele zalet. Jeśli chcesz zastosować je w swoim domu – skontaktuj się z nami! Proponujemy szeroki wybór nowoczesnych, estetycznych i trwałych refleksoli. Zapoznaj się z ofertą już dziś!