Skip to main content

Masz taras i chcesz skutecznie zabezpieczyć go przed zimą? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika. W artykule przedstawiamy różne metody ochrony desek drewnianych i kompozytowych przed deszczem i śniegiem. Prezentujemy również właściwości i zalety lamelowych i materiałowych pergoli wodoodpornych, które stanowią świetny sposób na zabudowę tarasową i zabezpieczenie podłóg oraz mebli ogrodowych. Poznaj sprawdzone rozwiązania ochronne!

 

Zabezpieczanie tarasu bez zadaszenia z desek drewnianych

 

Drewniany taras bez zadaszenia jest narażony na długotrwałe, negatywne oddziaływanie opadów atmosferycznych. W okresie zimowym śnieg, deszcz i wszechobecna wilgoć sprawiają, że pozbawione ochrony deski wykonane z rodzimych gatunków drzew nie tylko tracą swój pierwotny kolor, ale są przedmiotem powolnej degradacji. Surowe drewno wymaga odpowiedniego zaimpregnowania, aby jego struktura nie uległa zniszczeniu i w rezultacie zgniciu. Skutecznymi metodami zabezpieczenia tarasu drewnianego bez zabudowy jest olejowanie i lakierowanie.

Zabezpieczanie tarasu bez zadaszenia z desek kompozytowych

Kompozyt to trwały i odporny na deszcz, śnieg, promieniowanie UV i pozostałe czynniki materiał. Jego cechą charakterystyczną jest ciekawe wzornictwo, bogata gama kolorystyczna i wieloletnia gwarancja. Mimo że deski kompozytowe służące jako podłogowa zabudowa tarasu nie wymagają malowania i lakierowania – tak jak ma to miejsce w przypadku drewna – to przed zimą warto wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych. W szczególności zaleca się usunięcie:

  • zabrudzeń i zanieczyszczeń ze szczelin,
  • tłustych plam,
  • zacieków po deszczu.

W tym celu można zastosować zarówno zwykłe środki czyszczące, jak i specjalistyczne preparaty renowacyjne.

Pergole wodoodporne – sprawdzony sposób na zabezpieczenie tarasu

Sprawdzonym sposobem zabezpieczenia tarasu przed zmiennymi warunkami pogodowymi są solidne i wytrzymałe pergole wodoodporne. Konstrukcje wyróżnia nowoczesny design oraz wyposażenie w zaawansowane technicznie funkcje i udogodnienia:

  • niewidoczny i sprawny system odprowadzania wody,
  • oświetleniowy, energooszczędny system LED,
  • ruchomy dach,
  • wózki jezdne poruszane dzięki wbudowanemu napędowi elektrycznemu.

Pergole na tarasach to mała architektura przystosowana do różnych wielkości i typów nieruchomości oraz dostosowana do niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nawet w przypadku ciągłej ekspozycji na deszcz takie zadaszenie skutecznie pełni funkcję ochronną, zabezpieczając deski podłogowe i ustawione meble.

Zabudowa tarasu – trwałe i eleganckie pergole

Oprócz klasycznego zadaszenia tarasu istnieje także możliwość jego profesjonalnej zabudowy. Dzięki temu można korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu przez cały rok. Pergole idealne na deszcz, śnieg i upały proponuje firma Pan Wygodny. W ofercie znajdują się konstrukcje o:

  • wysokiej trwałości i odporności na ścieranie,
  • właściwościach antykorozyjnych,
  • atrakcyjnym wzornictwie.

Jakie pergole kupić? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór modeli mających wbudowane zintegrowane systemy rynnowe, które skutecznie odprowadzają wodę, chroniąc deski tarasowe od zawilgocenia oraz rozwoju pleśni i grzybów.

Pergole na deszcz – jakie rodzaje?

Jednymi z dostępnych systemów zabezpieczających taras są lamelowe pergole. Wytrzymałe zadaszenie zapewnia architektoniczną estetykę oraz wysoką ochronę przeciwsłoneczną i przeciwdeszczową. Ruchome lamele umożliwiają dostosowanie przepływu powietrza i regulację poziomu naturalnej wentylacji.

Innym ciekawym rozwiązaniem do zabudowy tarasu są materiałowe pergole, zaopatrzone w inteligentne systemy odwadniania, nowoczesne profile prowadnic i możliwość modułowej rozbudowy.

Zabezpieczenie tarasu przed zimą – szeroki wybór opcji

Chcąc zabezpieczyć taras przed zimą, masz do wyboru wiele sprawdzonych metod. Konstrukcje bez zadaszenia z deskami drewnianymi wymagają pokrycia specjalnymi impregnatami. Innym skutecznym sposobem jest zabudowa w formie eleganckiej pergoli wykonanej z solidnych i wytrzymałych materiałów. Jeżeli po przeczytaniu artykułu jesteś zainteresowany takim produktem odpornym na deszcz i śnieg – zapraszamy do kontaktu. Korzystamy z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, co pozwala nam szybko zrealizować nawet wyjątkowo trudne zlecenia!