Skip to main content

Wyposażając ogród, warto zdecydować się na rozwiązania o wysokiej funkcjonalności, np. estetyczną konstrukcję zadaszenia. Niniejszy artykuł przedstawi Ci budowę i zastosowanie tego rodzaju elementów architektonicznych. Przeczytaj i sprawdź, co możesz zyskać, montując pergole tarasowe na swojej posesji w Poznaniu lub okolicznych miejscowościach.

Jakie korzyści niesie ze sobą instalacja pergoli tarasowej?

Głównym zadaniem pergoli tarasowych jest wydzielenie zewnętrznej strefy wypoczynku, zabezpieczonej przed warunkami atmosferycznymi. Są to lekkie, a zarazem wytrzymałe konstrukcje, zbudowane ze stabilnych podpór oraz zadaszenia. Mogą one stanąć w dowolnym miejscu ogrodu – na rynku dostępne są zarówno wersje przyścienne, jak i wolnostojące. W naszej ofercie znajdziesz modele lamelowe i materiałowe, różniące się technologią wykonania oraz zamykania dachu.

Spędzisz więcej czasu na zewnątrz

Jeżeli pragniesz częściej przebywać na dworze, pergola tarasowa stanowi rozwiązanie idealne dla Ciebie. Wydzielona, zadaszona powierzchnia jest wystarczająca do tego, aby bez przeszkód ustawić na niej komplet mebli ogrodowych. Może to być leżak, fotel, hamak, stół lub nawet średniej wielkość jacuzzi. Strefa relaksu to niezwykle uniwersalna przestrzeń, którą wyposażysz na wiele sposobów. Dzięki opcji automatycznego otwierania i zamykania dachu z powodzeniem posłuży ona zarówno opalaniu się, jak i schronieniu przed słońcem.  

Przedłużysz sezon wakacyjny

Nowoczesne pergole tarasowe charakteryzują się wyjątkową funkcjonalnością, dzięki której mogą być wykorzystywane przez większą część roku. Oświetlenie LED daje możliwość prowadzenia aktywności również po zmroku, co jest szczególnie istotne podczas krótszych, wiosenno-jesiennych dni. Niektóre egzemplarze są wyposażone w zintegrowane ekrany boczne oraz dodatkowe ogrzewanie, co zapewni Ci komfort termiczny praktycznie przez cały rok. Podobny efekt możesz uzyskać, montując refleksole – rolety zewnętrzne, które regulują temperaturę wewnątrz strefy wypoczynkowej. Latem zabezpieczają przed nadmiernym nagrzewaniem, natomiast zimą – przed chłodem.

Upiększysz swój ogród

Pierwsze wzmianki na temat pergoli pochodzą z 1400 roku p.n.e., gdy były one wykorzystywane przez uprzywilejowaną klasę Egipcjan do ochrony przed słońcem. Dzięki starożytnej, orientalnej stylistyce zadaszone konstrukcje stanowią interesujące i niezwykle klimatyczne uzupełnienie współczesnego ogrodu. Nowoczesne modele dostępne są w wielu kolorach oraz wariantach materiałowych, co daje Ci ogromne pole manewru pod kątem estetyki. Znakomite efekty możesz uzyskać także manipulując oświetleniem LED bądź ozdabiając strefę roślinnością. Pionowe elementy konstrukcji z powodzeniem posłużą jako podpory dla roślin pnących.

Zabezpieczysz posesję przed warunkami atmosferycznymi

Ruchome lamele aluminiowe stanowią nieprzemakalną warstwę przeciwdeszczową, która zabezpieczy taras przed przedwczesnym zniszczeniem. Najczęściej są wyposażone we wbudowany system odprowadzania wody, co zapobiega zalewaniu sąsiadującej powierzchni. Ciekawym rozwiązaniem jest także montaż refleksoli, stanowiących naturalną barierę ochronną przed wiatrem i nadmiernym nagrzewaniem. Skutecznie osłonią nie tylko wydzielony obszar wypoczynkowy, ale i budynek mieszkalny. Dodatkowo wyeliminują problem insektów i pozwolą Ci zachować prywatność.

Pergole tarasowe – stwórz swoją własną strefę wypoczynku!

Efektowne zadaszenie tarasu to znakomity sposób na przedłużenie okresu letniego. Wydzielona strefa komfortu umożliwi Ci spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody lub pory dnia. Jako specjaliści z zakresu systemów przeciwsłonecznych oferujemy sprzedaż pergoli w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. W naszym asortymencie znajdziesz modele o zróżnicowanych wymiarach i stylistyce, przez co bez problemu dobierzesz egzemplarz dopasowany do architektury posesji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do naszego Showroomu do salonu sprzedaży w Luboniu.