Skip to main content

Dobór pergoli do ogrodu to zadanie, któremu zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu. Osłona powinna być funkcjonalna i elegancka – to oczywiste! Jakie jeszcze możliwości oferuje współczesny rynek i jak się w nich nie pogubić? W tym artykule umieszczamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zawęzić poszukiwania i szybciej znaleźć produkt idealny. Sprawdź je i oszczędź czas oraz nerwy!

Ogród marzeń, czyli idealna konstrukcja przeciwsłoneczna

Zanim zaczniesz gubić się w możliwościach, zastanów się, czy wolisz, aby pergola była zadaszona ruchomą, wodoodporną tkaniną, czy preferujesz tzw. pióra, czyli poddające się rotacji lamele. W każdym z przypadków inaczej będzie wyglądała regulacja ilości promieni słonecznych wpadających pod konstrukcję. Zmianie ulegnie też styl osłony, co warto wziąć pod uwagę, tworząc spójny architektonicznie z domem projekt.

Jeśli w swojej zielonej przestrzeni oczami wyobraźni widzisz konstrukcję zadaszoną tkaniną – wybierz System Solid. Jeżeli natomiast bardziej przemawia do Ciebie widok „ażurowego” dachu z elementów, które możesz obracać nawet o 100 stopni – postaw na Sunbreaker. Oba warianty pergoli prezentują się niezwykle stylowo, jednak Solid ze swoim materiałowym dachem wnosi więcej przytulności i miękkości do charakteru ogrodu. Natomiast Sunbreaker wygląda bardziej nowocześnie.

Jedną z podstawowych decyzji do podjęcia będzie także wybór między osłoną wolnostojącą i przyścienną. Jeśli rozważasz rozbudowę pergoli w przyszłości, postaw na produkt umożliwiający dołożenie modułów. Gdy te parametry produktu masz już określone, czas na bardziej szczegółowe dane.

Pergola do ogrodu – jak wybrać?

Kolejne pytanie, które warto sobie zadać to – czy chcesz stworzyć miejsce, które ochroni przed słońcem i deszczem wyłącznie podczas ciepłych miesięcy? Czy interesuje Cię produkt, który stanie się azylem i obszarem wypoczynku także jesienią, wiosną, a może nawet zimą?

Do głównego szkieletu, czyli nóg i dachu, możesz dołożyć elementy, które stworzą zamkniętą przestrzeń osłoniętą od wiatru. Zapytaj także o możliwość zamontowania ogrzewania. Stawiając na kompleksowe rozwiązanie, zyskasz miejsce, w którym będziesz mógł delektować się kontaktem z naturą nawet w najbardziej niesprzyjającej pogodzie.

Estetyka

Produkt wybieraj pod kątem tego, czy możesz dostosować go kolorystycznie do swoich potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz pergole do ogrodu, które na życzenie polakierujemy na wybrany przez Ciebie kolor z palety RAL. W przypadku Systemu Solid umożliwiamy także dobór odpowiedniego odcienia tkaniny dachu. Dostosowanie osłony do kolorystyki domu ma ogromne znaczenie. Niedopasowana pergola może popsuć wrażenia z przebywania w ogrodzie.

Efektowne oświetlenie

Wielbicielom wieczornych spotkań polecamy wybór oświetlenia LED. Jest ono nie tylko praktyczne, ale także tworzy niezwykle nastrojowy klimat. To rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku miłośników książek, uwielbiających czytanie po zachodzie słońca w otoczeniu natury.

Przydatne gadżety

Swoją pergolę możesz wyposażyć w stację pogodową. Dzięki temu inteligentnemu urządzeniu Twoja osłona dostosuje się do prognozowanych warunków atmosferycznych. To niezwykle wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy nie ma Cię w domu lub zbiera się na deszcz, a przed Tobą zaplanowane spotkanie rodzinne w ogrodzie.

Nowoczesne systemy godne zaufania

Bez względu na to, czy postawisz na system Solid, czy Sunbreaker, wiedz, że wybierasz sprawdzone i wytrzymałe rozwiązanie. Specjalistyczne tkaniny wykorzystywane w produkcji dachów pergoli są w pełni odporne na wodę oraz promienie słoneczne (w tym blaknięcie). To samo dotyczy aluminiowych profili ekstrudowanych, z których wytwarza się konstrukcję osłony. Dlatego w przypadku wariantów nowej generacji, które oferujemy, wybór polega głównie na dopasowaniu estetyki.

Nadal nie wiesz, jaką pergolę do ogrodu wybrać? Skontaktuj się z nami!

Specjalizujemy się w dostarczaniu jakościowych i pięknych produktów, które chronią przed słońcem, deszczem i wiatrem. Jeśli masz wątpliwości, co najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie – chętnie doradzimy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży potrafimy dobrać produkt w 100% zgodny z oczekiwaniami i potrzebami klienta. Zapraszamy!