Skip to main content

Produkty przeciwsłoneczne pozwalają stworzyć przyjemne miejsce wypoczynku i zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Każda z osłon ma inną funkcję i charakter. Jeśli zastanawiasz się, co najlepiej sprawdzi się w Twoim domu lub biurze – ten tekst jest dla Ciebie. Przed Tobą krótki przewodnik po dostępnych produktach. Zapraszamy do lektury.

Rozeznaj się w osłonach przeciwsłonecznych!

Przed słońcem ochronią Cię trzy podstawowe konstrukcje. Wszystkie je znajdziesz w naszej ofercie. Proponujemy warianty:

 • refleksoli,
 • markiz,
 • pergoli.

Pierwsza z osłon to zaawansowana technologicznie roleta zewnętrza przeznaczona bezpośrednio na okno. Może ona także stanowić uzupełnienie dwóch pozostałych konstrukcji. Druga i trzecia pozycja z listy to detale uwzględniające dach i przeznaczone na balkon, taras oraz do ogrodu. Każdą z nich spersonalizujesz i dostosujesz do własnych potrzeb – zarówno pod kątem parametrów technicznych, jak i estetyki. Możliwości jest naprawdę wiele!

Refleksole do domu i biura

Elegancki styl i funkcjonalność nowoczesnych rolet zewnętrznych sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich montaż także w domu, czy mieszkaniu. Te okienne osłony:

 • dają ulgę w upalne dni,
 • chronią przed wiatrem i zimnem,
 • pozwalają obniżyć koszty związane z klimatyzowaniem lub ogrzewaniem pomieszczeń,
 • umożliwiają wygodną regulację ilości wpadającego do wnętrza światła,
 • chronią przed insektami,
 • dodają elewacji minimalistycznego i atrakcyjnego charakteru,
 • są łatwe w montażu i obsłudze.

Kolor przeciwsłonecznych elementów aplikowanych na okna precyzyjnie zestawisz z odcieniem elewacji. U nas wybierzesz nie tylko barwę ramy, ale także tonację materiału tzw. ekranu. Refleksole doskonale sprawdzą się jako ścianki boczne do tarasowej pergoli aluminiowej.

Markizy – styl, przytulność i ochrona

Ten typ osłony przeciwsłonecznej zyskuje na popularności ze względu na swoje walory dekoracyjne. Chowany w kasecie dach po rozwinięciu staje się efektowną ozdobą każdego budynku. Swoje zadanie spełnia zarówno na niewielkich balkonach, jak i większych tarasach. Tutaj tak samo, jak w przypadku refleksoli, możesz wybrać kolor konstrukcji i tkaniny zadaszenia.

Współczesna markiza to jednak nie tylko zachwycający wygląd. To także skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Solidne i odporne na rdzę materiały, ponadczasowe wzory tkanin, to tylko niektóre z atutów tych osłon. Producenci oferują także wiele dodatkowych rozwiązań. W zależności od modelu Twoja markiza będzie wyposażona w:

 • czujnik wiatrowo – wstrząsowy,
 • efektowne oświetlenie LED,
 • dodatkową ochronną lub ozdobną falbanę,
 • sterowanie pilotem.

Ergonomiczne kasety zamontujesz na ścianie, pod stropem lub na krokwi tak, aby nie zajmowały one zbyt wiele miejsca. Przykładem na markizę, która doskonale sprawdzi się na dużych powierzchniach, jest wariant Palladio lub Corsica marki Selt.

Pergole – ogrodowe i tarasowe osłony z klasą!

Taką osłoną zabezpieczysz przed palącymi promieniami, deszczem i wiatrem całkiem sporą powierzchnię. Wiele z modeli umożliwia rozbudowę modułową, co sprawia, że to rozwiązanie jest doskonałe dla osób lubiących spotkania towarzyskie w otoczeniu natury. Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje pergoli:

 • Soft Top,
 • Hard Top.

Pierwszy wariant to konstrukcja z miękkim zadaszeniem podobnym do tego stosowanego w markizach. Jest on całkowicie wodoodporny, tkanina dodaje przestrzeni przytulnego charakteru. Druga opcja to produkt, którego dach składa się z tzw. piór, czyli lameli wykonanych z ekstrudowanego aluminium. Elementy topu obracają się nawet o 100 stopni, co daje pełną kontrolę nad ilością wpadającego światła.

Obie wersje sterowane są automatycznie, co daje maksymalny komfort. Tak samo, jak w przypadku innych osłon przeciwsłonecznych, tak i tutaj zdecydujesz o kolorze swojego produktu. Pergole umożliwiają montaż dodatkowych detali, np. bocznych refleksoli, które ochronią od podmuchów wiatru i chłodu.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik po osłonach okazał się dla Ciebie przydatny. Już dziś zapoznaj się z naszą szeroką ofertą konstrukcji przeciwsłonecznych. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące rolet, markiz lub pergoli – zapraszamy do kontaktu. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i wskażemy najlepsze rozwiązanie.