Skip to main content

Jednym z najbardziej efektownych, a zarazem praktycznych elementów małej architektury jest pergola. Jeśli Ty również chciałbyś umieścić ją w swoim ogrodzie lub na tarasie i zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na dokonanie takiej inwestycji, zapraszamy do lektury. Dzięki poniższym poradom z pewnością podejmiesz właściwą decyzję, która będzie dla Ciebie źródłem satysfakcji przez wiele lat. 

Po co Tobie pergola ogrodowa?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to najprostszy sposób na relaks, zdrowie i dobre samopoczucie. Aby jednak móc w pełni korzystać z uroków ogrodu lub tarasu, konieczne jest umiejętne zaaranżowanie przestrzeni – takie, które pozwoli Ci wygospodarować miejsce sprzyjające wspólnemu biesiadowaniu z rodziną i przyjaciółmi, lub spokojnemu odpoczynkowi nad książką. Temu właśnie służą pergole ogrodowe, czyli lekkie, a zarazem trwałe konstrukcje, umożliwiające wydzielenie komfortowej strefy relaksu – i nie tylko. Warto pamiętać, że poza organizowaniem przestrzeni, mogą one też pełnić różne inne funkcje, na przykład:

  • Chronić przed czynnikami atmosferycznymi. Jeśli zdecydujesz się na pergolę wodoodporną z systemem odprowadzania wody, będziesz mógł korzystać z uroków przebywania w ogrodzie nawet w pochmurne dni, a nagły, letni deszcz nie zrujnuje Twoich planów na wspólne biesiadowanie. 

  • Zapewniać prywatność. Nawet najpiękniejszy taras nie będzie sprzyjał relaksowi, jeśli zewsząd będą Cię mogły dosięgnąć spojrzenia przypadkowych osób. Pergola będzie stanowić dla nich skuteczną barierę, sprawiając, że Ty i Twoi goście poczujecie się swobodnie.

Kiedy warto zamontować pergolę?

Mimo iż jej użytkowanie kojarzy się głównie z miesiącami letnimi, w rzeczywistości wcale nie musisz czekać z jej kupnem do wiosny. Tak naprawdę każdy moment jest dobry – tym bardziej że jest to rozwiązanie niezwykle trwałe, przez co będziesz mógł cieszyć się nim przez wiele lat. Warto też pamiętać, że zgodnie z prawem zamontowanie pergoli nie wymaga pozwolenia na budowę. Dzięki temu możesz podjąć autonomiczną decyzję, bez pytania o zgodę urzędnika. 

Jeśli zdecydujesz się na montaż pergoli w lecie, będziesz mógł od razu cieszyć się korzystaniem z niej, co zapewne przyniesie Tobie i Twoim bliskim wiele satysfakcji. Konstrukcja skutecznie ochroni Was przed upałem, a jednocześnie pozwoli spędzać długie wieczory na łonie natury.

O czym warto pamiętać?

Wybierając pergolę na taras lub do ogrodu, powinieneś zastanowić się, czego dokładnie od niej oczekujesz. Pamiętaj, że na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się ceną, właściwościami oraz materiałem, z jakiego zostały zbudowane. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  1. Jaki budżet zamierzasz przeznaczyć na pergolę?

  2. Ile miejsca masz na tarasie lub w ogrodzie?

  3. Jak dużej konstrukcji potrzebujesz?

  4. Wolisz model wolnostojący czy przyścienny?

  5. Czy lepiej sprawdzi się prosty typ, czy może nowoczesna, automatyczna pergola?

Postaw na pergolę od sprawdzonego dostawcy!

Rozważenie powyższych kwestii pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję. Dzięki temu inwestycja, jaką poczynisz, w pełni odpowie na potrzeby Twoje oraz Twoich bliskich i sprawi, że będziecie mogli cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, relaksem na świeżym powietrzu oraz bliskością natury. Pergole wyróżniające się wysoką jakością wykonania znajdziesz w naszej ofercie – sprawdź!