Skip to main content

Nowoczesne technologie pozwoliły stworzyć piękne, praktyczne i wytrzymałe markizy ogrodowe. Wypoczniesz pod nimi podczas letnich upałów . Jeśli chodzi o funkcjonalność i estetykę – współczesne modele markiz tarasowych imponują. Jak nie pogubić się w gąszczu propozycji? Co wybrać, aby zdecydować dobrze? Podpowiadają eksperci z PanWygodny.pl z Poznania.

Pytania, które dobrze sobie zadać

Odpowiednio dobrana osłona przeciwsłoneczna zapewni komfort przebywania na ogrodowym tarasie. Zanim podejmiesz decyzję, zadaj sobie kilka pytań.

 • Jak duża jest przestrzeń, jaką zadaszenie ma zasłaniać?
 • W jakim miejscu posesji chcesz zamontować osłonę przeciwsłoneczną (na ścianie, pod stropem czy na krokwi)?
 • Jakie dodatkowe funkcje ma uwzględnić produkt?
 • Jaka kolorystyka materiału i konstrukcji stworzy spójną kompozycję z budynkiem i otoczeniem?

Pośród dodatkowych funkcji wyróżnia się możliwość regulacji kąta wychylenia dachu, montażu oświetlenia LED oraz instalacji sterowania automatycznego. To tylko niektóre z dodatkowych opcji. Prym w tym zakresie wiodą markizy Hella.

Markiza ogrodowa dla wymagających

Tak naprawdę większość proponowanych przez nas rozwijanych zadaszeń sprawdzi się nawet na dużych przestrzeniach. Są jednak takie, które dedykowane są miejscom o większych rozmiarach. Należy do nich osłona przeciwsłoneczna Hella Pan 7040. Jej szerokość może wynosić aż 7 metrów. Jednak o ostatecznej wielkości decydujesz Ty, ponieważ zadaszenia tworzymy na wymiar.

Steruje się nią manualnie za pomocą klasycznej korby. Dodatkowo możesz zdecydować się na montaż silnika. Jako dodatek proponujemy także obsługę zdalną osłony, co znacznie wpływa na komfort jej użytkowania. Tak jak inne nasze produkty, ten wykonujemy z solidnych materiałów i podzespołów. Eleganckie tkaniny są trwałe i odporne na warunki pogodowe. Co sprawia, że to opcja dla wymagających? Ta markiza tarasowa umożliwia montaż:

 • stacji pogodowej (czujników słońca, wiatru i deszczu),
 • ogrzewania,
 • inteligentnego oświetlenia LED w ramieniu przegubowym,
 • wolantu lub rolety Varioplus wykonaną z tkaniny typu dzień/noc,
 • lekkiego ramienia Dyneema® łańcuchowego lub naciągowego, którego wytrzymałość jest piętnastokrotnie większa niż konstrukcja tej samej wagi wykonana ze stali.

Kolor i wzór swojej markizy ogrodowej wybierzesz spośród aż 200 różnych propozycji. A jeśli szukasz czegoś, co sprawdzi się na średniej wielkości tarasie ogrodowym, sprawdź kolejną .

Stylowa Camabox BX4500 od Stobag

Niemiecki producent znany jest z przeciwsłonecznych zadaszeń najwyższej klasy. Camabox BX4500 marki Stobag to osłona, która idealnie sprawdzi się na średnich i dużych tarasach. To przykład najlepszego światowego designu, który doceniło jury konkursu Red Dot Award, przyznając firmie nagrodę za doskonały projekt.

Innowacyjny sześcienny kształt wodoodpornej osłony sprawia, że fantastycznie się prezentuje, ale i doskonale chroni. W przypadku tego modelu markizy istnieje możliwość montażu na ścianie, pod stropem lub na krokwi. Dodatkowe opcje, jakie daje wybór tego produktu, to między innymi:

 • instalacja efektownego oświetlenia LED w kasecie lub profilu czołowym,
 • dodanie opuszczanej falbany napędzanej silnikiem,
 • regulacja kąta wychylenia tkaniny od 5° do 35°.

Szczelna, gustowna i odporna na korozję kaseta zabezpiecza zwiniętą tkaninę wewnątrz i chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Markiza ogrodowa CAMABOX BX4500 jest w pełni zautomatyzowana i po prostu piękna.

Jej obsługa jest przyjazna użytkownikowi, a stylowy wygląd cieszy oko i zdobi posesję. Tak, jak w przypadku innych zadaszeń, tak i tutaj zdecydujesz o ostatecznych właściwościach osłony. Wybierzesz kolor i wzór materiału, dzięki czemu stworzysz doskonałą dekorację!

Podsumowanie

Jeśli interesuje Cię funkcjonalna, trwałą i zachwycająca markiza na taras, balkon lub do ogroduskontaktuj się z nami! Jako doświadczeni eksperci z Poznania z przyjemnością pomożemy Ci wybrać markizę ogrodową najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb. W ofercie znajdziesz wyroby producentów, takich jak: Selt, Hella i Stobag. To prawdziwi liderzy na rynku osłon, zapewniających cień i ochronę przed deszczem.