Skip to main content

Marzysz o wypoczynku w ogrodzie niezależnie od aury? Stworzenie salonu na świeżym powietrzu to nie lada wyzwanie. Wymaga nie tylko wygospodarowania miejsca, ale też solidnego i trwałego wykonania. Dzięki niemu przestrzeń wokół domu nabiera wyrazu, a Ty możesz nareszcie usiąść z filiżanką herbaty na własnym tarasie – zarówno w upalne popołudnie, jak i deszczowy poranek. Poznaj nowoczesne systemy architektury ogrodowej i stwórz swój przydomowy azyl.

Jak osłonić się przed słońcem? Skuteczne systemy przeciwsłoneczne

Bezchmurne niebo zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Odpoczynek przy kawie czy wspólne posiłki wiosną i latem stają się przyjemnymi rytuałami. Trudno jednak długo wytrzymać na zewnątrz, będąc bezpośrednio narażonym na promieniowanie UV i wysoką temperaturę – ucierpi na tym Twoje zdrowie i samopoczucie. Ustawienie pergoli jest dobrym sposobem na utworzenie ogrodowego schronienia przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Jest to rodzaj wiaty z otwieranym dachem, bez ścian. Możesz postawić ją tuż przy budynku, zapewniając sobie cień na tarasie lub zaprojektować wolnostojące miejsce do relaksu z jej udziałem.

Dobrej jakości osłony przeciwsłoneczne są także wodoodporne – pergole sprawdzają się więc również, gdy zbiera się na deszcz. To świetne rozwiązanie dla romantyków, marzących o czytaniu lektury w towarzystwie szumu majowej ulewy. Aby ochronić się przed podmuchami wiatru, proponujemy uzupełnić budowlę w boczne, rozsuwane rolety, czyli refleksole. Są to zewnętrzne zasłony, które montuje się jako część wiaty lub na oknach. Połączenie obu systemów ma szereg praktycznych zalet i nie ogranicza się jedynie do zabudowy tarasu.

Pergole i refleksole – zespół do zadań specjalnych w Twoim ogrodzie

Zapewne zadajesz sobie pytanie „po co mi właściwie te pergole?”. Poznań jest jednym z najcieplejszych miast w Polsce – coraz upalniejsze lata dają się we znaki nawet największym fanom ciepła. Dobrze zaprojektowany system markiz, pergoli i refleksoli może znacząco wpłynąć na Twój komfort – nie tylko w czasie gorącej pory roku. Sprawdzi się także zimą i w czasie przymrozków. Zalety takiego rozwiązania to:

  • osłonięcie przed słońcem ścian, które najmocniej się nagrzewają – dzięki temu obniżysz temperaturę w pomieszczeniach nawet o kilka stopni,
  • izolowanie domu od działania wiatru i mrozu,
  • obniżenie kosztów eksploatacji budynku, ogrzewania i klimatyzacji,
  • estetyczny wygląd, pasujący do różnych stylów elewacji.

Opisywane refleksole możesz także ulokować na oknach swojego domu jak żaluzje zewnętrzne. Będą zapewniały dopływ światła, ale jednocześnie ochronią mieszkanie czy biuro przed rosnącą temperaturą. Model SELT ZIIIP BOX umożliwia montaż podtynkowy tak, by pozostał niewidoczny. Proponujemy go szczególnie osobom planującym budowę domu. Pozostałe warianty można zamontować całkiem zewnętrznie lub z wykorzystaniem pergoli.

Systemy przeciwsłoneczne pełne możliwości

Obawiasz się, że przytarasowa pergola zabierze Ci tak potrzebne w domu światło? Jeśli wyjątkowo cenisz sobie jasne pomieszczenia, nie masz się czym martwić. Elastyczność tego rozwiązania pozwala na dopasowanie jego funkcjonalności do Twoich potrzeb. Te zmieniają się nie tylko w ciągu roku, ale też w ciągu dnia – i my to doskonale rozumiemy! Dach pergoli, zarówno w typie soft top, jak i hard top, łatwo się składa za pomocą pilota. Możesz zmieniać jego ustawienie zawsze, kiedy uznasz to za potrzebne. Zabudowanie ścian bocznych refleksolami pozwala na ustawienie osłony od wiatru czy słońca stosownie do zmieniających się warunków. Późnym popołudniem stworzysz dzięki nim zewnętrzny salon, chroniony od chłodu i wilgoci.

Elegancki i subtelny styl pergoli i refleksoli dodaje uroku fasadzie i nie przytłacza ogrodu ciężką formą budowli. Wybudowanie swojego ulubionego miejsca na relaks i wspólne chwile z rodziną nigdy nie było prostsze. Wiesz już, ile praktycznych zalet ma ten rodzaj architektury ogrodowej. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie i pomożemy Ci znaleźć idealne rozwiązanie.